Jump to content

Download: Football 2012


teez

Recommended Posts

index.php?app=downloads&module=display&s


File Name: Football 2012
File Submitter: TeeZ
File Submitted: 12 Sep 2012
File Category: Sport Skins

Stworzyłem swój pierwszy styl od zera. Za pewne jest parę(dziesiąt) niedociągnięć, ale proszę mieć na uwadze właśnie to, że dopiero zaczynam. Tworzyłem go od około 6 godzin ( %7Boption%7D ), ale według mnie widać efekty tej pracy.

Główny problem miałem z menu, nie miałem w ogóle na niego pomysłu. Po paru przemyśleniach postanowiłem zrobić z nich ozdobę do tej tematyki. Zrobiłem je na wzór piłki nożnej, i chciałem tło ustawić na np siatkę piłki, ale nie wyszło - nie mogłem odnaleźć dobrej barwy kolorów, aby było widoczne. Zrobiłem coś innego, efekt możecie zobaczyć na 2 screenie. %7Boption%7D

W sidebarach dodałem maintitle wypełnione, ala to z działów itp. Ogólnie nie ma co więcej opisywać - czekam na Waszą ocenę.

Jeżeli ktoś ma możliwość to proszę o przetestowanie na ipb 3.3.4, ponieważ tworzyłem go na 3.3.1 i nie wiem czy będzie działać na .4, bo mam wygasłą licencję i nie mam możliwości sprawdzenia.


I made my first style from scratch. For some there are some shortcomings, but please bear in mind is that just starting. I created it for about 6 hours (: blink:), but I think you can see the effects of this work. The main problem I had with the menu, I had no idea at all on him. After a couple of thoughts I decided to make one ornament to this subject. I made them like football, and I wanted to set the background of such net ball, but did not work out - I could not find a good color color to be visible. I did something different, you can see the effect on 2 screenshot. :) In sidebarach added maintitle filled it with ala departments, etc. In general, there is nothing more to describe - Waiting for your rating. If someone has the ability to ask for test on ipb 3.3.4, because I created it on 3.3.1 and do not know if it will work on .4, because I have an expired license and I have no way of checking.
UP Google Translate. :)

Click here to download this file
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...