Jump to content

Download: Football 2012

teez

Recommended Posts

index.php?app=downloads&module=display&s

File Name: Football 2012
File Submitter: TeeZ
File Submitted: 12 Sep 2012
File Category: Sport Skins

Stworzyłem swój pierwszy styl od zera. Za pewne jest parę(dziesiąt) niedociągnięć, ale proszę mieć na uwadze właśnie to, że dopiero zaczynam. Tworzyłem go od około 6 godzin ( %7Boption%7D ), ale według mnie widać efekty tej pracy.

Główny problem miałem z menu, nie miałem w ogóle na niego pomysłu. Po paru przemyśleniach postanowiłem zrobić z nich ozdobę do tej tematyki. Zrobiłem je na wzór piłki nożnej, i chciałem tło ustawić na np siatkę piłki, ale nie wyszło - nie mogłem odnaleźć dobrej barwy kolorów, aby było widoczne. Zrobiłem coś innego, efekt możecie zobaczyć na 2 screenie. %7Boption%7D

W sidebarach dodałem maintitle wypełnione, ala to z działów itp. Ogólnie nie ma co więcej opisywać - czekam na Waszą ocenę.

Jeżeli ktoś ma możliwość to proszę o przetestowanie na ipb 3.3.4, ponieważ tworzyłem go na 3.3.1 i nie wiem czy będzie działać na .4, bo mam wygasłą licencję i nie mam możliwości sprawdzenia.

I made my first style from scratch. For some there are some shortcomings, but please bear in mind is that just starting. I created it for about 6 hours (: blink:), but I think you can see the effects of this work. The main problem I had with the menu, I had no idea at all on him. After a couple of thoughts I decided to make one ornament to this subject. I made them like football, and I wanted to set the background of such net ball, but did not work out - I could not find a good color color to be visible. I did something different, you can see the effect on 2 screenshot. :) In sidebarach added maintitle filled it with ala departments, etc. In general, there is nothing more to describe - Waiting for your rating. If someone has the ability to ask for test on ipb 3.3.4, because I created it on 3.3.1 and do not know if it will work on .4, because I have an expired license and I have no way of checking.

UP Google Translate. :)

Click here to download this file

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...